2023 Yılı Müşteri Memnuniyeti Oranımız %98.0

Basınçlı Kapların Periyodik Muayenesi

Basınçlı Kapların Periyodik Muayenesi

KOMPRESÖRLERİN ve HAVA TANKLARININ emniyetli çalışmalarını sağlamak için montajdan sonra ve çalıştırılmadan önce; kompresörler üzerinde yapılan değişiklik ve büyük onarımlardan sonra ve periyodik olarak yılda bir kontrol ve deneyleri yaptırılmalıdır.

 

 • Hava Tankları
 • Pistonlu Kompresörler
 • Vidalı Kompresörler

 

Hava Tankları Periyodik Kontrolü ile İlgili Yasal Zorunluğu: Hava Tankları 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na göre çıkarılan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde yılda en az bir defa alanında uzman yetkili kişilerce periyodik olarak kontrollerinin yapılması belirtilmiştir.

HİDROFORLARIN kontrol ve deneyleri güvenli çalışabilmeleri için, imalinin bitiminden sonra ve monte edilip kullanılmaya başlanmadan önce; yapılan değişiklik ve büyük onarımlardan sonra, en az üç ay kullanılmayıp yeniden servise girmeleri halinde tekrar kullanılmaya başlanmadan önce ve periyodik olarak yılda bir yaptırılmalıdır.

 

 • Hidrofor Tankları
 • Membranlı (Diyaframlı)
 • Membransız (Diyaframsız)
 • Denge Tankları
 • Genleşme Depoları

 

Hidrofor ve Genleşme Tankı Periyodik Kontrolü Yasal Zorunluluğu: Hidrofor ve Genleşme Tankı 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na göre çıkarılan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde yılda en az bir defa alanında uzman yetkili kişilerce periyodik olarak kontrollerinin yapılması belirtilmiştir.

KALORİFER KAZANLARININ güvenli çalışabilmesi için, imalinin bitiminde, monte edilip kullanılmaya başlamadan önce, kazanlarda değişiklik, onarım veya revizyonlardan sonra, en az üç ay kullanılmayıp yeniden servise girmeden önce ve yılda bir periyodik olarak kontrol ve deneyleri yaptırılmalıdır.

 

 • Kalorifer Kazanları
 • Sıcak Su Kazanları

 

Kalorifer Kazanı Periyodik Kontrol Yasal Zorunluluğu: Kalorifer Kazanı 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na göre çıkarılan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde yılda en az bir defa alanında uzman yetkili kişilerce periyodik olarak kontrollerinin yapılması belirtilmiştir.

BUHAR KAZANLARININ güvenli çalışabilmesi için imalinin bitiminde, monte edilip kullanılmaya başlamadan önce, kazanlarda değişiklik, onarım veya revizyonlardan sonra, en az üç ay kullanılmayıp yeniden servise girmeden önce ve yılda bir periyodik olarak kontrol ve deneyleri yaptırılmalıdır.

 

Buhar Kazanı ile İlgili Periyodik Kontrol Yasal Zorunluluğu: Buhar Kazanı 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na göre çıkarılan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde yılda en az bir defa alanında uzman yetkili kişilerce periyodik olarak kontrollerinin yapılması belirtilmiştir.

BOYLER ve OTOKLAVLARIN güvenli çalışabilmesi için, imalinin bitiminde, monte edilip kullanılmaya başlamadan önce, kazanlarda değişiklik, onarım veya revizyonlardan sonra, en az üç ay kullanılmayıp yeniden servise girmeden önce ve yılda bir periyodik olarak kontrol ve deneyleri yaptırılmalıdır.

 

 • Otoklavlar ve Boyler

 

Boyler ve Otoklavların Periyodik Kontrolleri ile ilgili Yasak Zorunluğu: Boyler ve OTOKLAV Kazanları 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu’na göre çıkarılan İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’nde yılda en az bir defa alanında uzman yetkili kişilerce periyodik olarak kontrollerinin yapılması belirtilmiştir.

İletişime Geçin!  Diğer Hizmetler

  Kaldırma İletme Ekipmanları Periyodik Kontrolü
  Topraklama Kontrolü ve Elektrik Tesisatı Periyodik Muayeneler
  Makine ve Tezgâh Periyodik Muayenesi
  Havalandırma ve Yangın Tesisatı Periyodik Kontrolü
  Zemin Etüd Ölçümleri